Кошик
4 відгуків
Захід-Дах

Інструкція монтажу металочерепиці Інтегра

Інструкція монтажу металочерепиці Інтегра

17.10.16

1. Вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища.

1.1 При роботі з черепичними листами використовуйте робочий одяг та захисні рукавиці.

1.2 Захищайте зовнішню поверхню від подряпин. У випадку пошкодження, пофарбуйте виріб.

1.3 Старайтесь уникати згинів, зігнута поверхня листа не відновлюється.

 

2. Транспортування та зберігання.

2.1 Металочерепиця перевозиться пакетами, які мають бути поскладені на деревяні бруски.

2.2 Зберігати листи в упаковці виробника не більше 7 днів . При терміні зберігання більше 30 днів, необхідно складати їх під навісом, переклавши кожен лист рейками.

2.2 Якщо листи покриті захисною плівкою, не порушуйте заводську упаковку і не відкривайте захисну плівку, оберігайте їх від дій прямих сонячних променів. Термін зберігання в плівці не більше 14 днів. Перед установкою листів зніміть захисну плівку.

2.3 В процесі монтажу і установки металочерепиці, щоб не деформувалися листи, пересувайтесь тільки в місцях, де є покрівельна опора або використовуйте сходи і містки.

 

2.4 Порізка листів виконується вібраційними або гідравлічними ножницями. Забороняється використання інструменти які спричиняють нагрів металу (таких як болгарка, та інші абразивні інструменти).  Після чого, відрізаний

край обробляється фарбою.


 

2.5 Увага! При вийманні листів з стопки, спершу витягніть лист паралельно Z – замку, а потім знімайте повністю лист. Виривання листів з стопки, пошкоджує геометрію Z – замка.

2.6 При експлуатації очищайте покрівлю від листя, бруду не рідше 2-х разів на рік. Не використовуйте сильнодіючі хімічні засоби. При чищенні снігу, оберігайте поверхню від подряпин.

 

 

3.Монтаж металочерепиці із прихованим кріпленням

 

3.1 Покрівельна конструкція повинна мати рівну площину поверхні та прямі кути: впадини та опуклості можуть створити проблеми при монтажі.

3.2 Для облаштування обрешітки рекомендується використовувати дерев'яний брусок 100х25 мм (№ 5 рис.1).

3.3 Для розрахунку відстані між брусками користуйтеся технічними даними черепиці.
3.4 Пропоновані сталеві листи рекомендується встановлювати на покрівлі, кут нахилу яких не менше 15%. Якщо покрівля з меншим нахилом, але не менше 10%, покриття може пропускати вологу. У цьому випадку, на місця перекриття листів наноситься клеєвий герметик.
3.5 Підготовка поверхні покрівлі: при влаштуванні утепленої покрівлі дотримуйтесь рекомендацій фахівців з утеплювачем. Для захисту покрівлі від попадання вологи використовуйте дифузні плівки (№ 4 рис.1).

3.6 Дифузну плівку кріпиться до кроквяної системи дерев'яними брусками 50х25 мм (№ 2 рис.1).

 

 

 

Рис. 1

3.7 Металочерепицю з прихованим кріпленням (Z Lock) починають монтувати з нижнього правого кута прямокутного ската, в наступних варіантах:

 

 

 

3.8 Монтаж металочерепиці починається з розмітки ската (перпендикулярно карнизу, осі Х, Y) карниз при цьому повинен бути рівним (рис.2)

Рис 2

 

 

3.9 За карнизом встановлються стартові кронштейни (рис. 2).

3.10 Перший ряд металочерепиці укладається на спеціальний стартовий кронштейн, встановлений у карниза на обрешітці по всьому краю покрівлі, наліво (рис. 2).

3.11 Після установки першого модуля металочерепиці, вирівняти лист по карнизу, далі потрібно нанести розмітку для наступних рядів металочерепиці, дотримуючись паралельності від першої лінії і перпендикулярності до карнизу, для запобігання відхилення металочерепиці кожний модуль потрібно монтувати строго по розмітці.

3.12 Для більш надійного кріплення перший ряд металочерепиці рекомендується додатково закріпити до стартових кронштейнів покрівельними саморізами (рис.3).

 

Рис. 3

3.13 Можна не встановлювати стартові кронштейни, встановивши до карнизу брус 26х50 мм., на який безпосередньо кріпитися металочерепиця саморізами зовні. Всі інші модулі кріпляться в верхньому кінці кожного листа у Z lock зоні (рис.4).

 

Рис. 4

 

 

3.14 Кріплення листа проводиться у верхньому кінці кожного листа в (Z lock) зоні, саморіз повинен кріпиться строго перпендикулярно скату покрівлі (рис. 5).

Саморізи кріпляться в певній послідовності (рис.6). Кріплення залишається прихованим під кроком наступного листа .

 

       

                     Рис 5                                                           Рис.6

 

 

 

Увага! Забороняється кріпити саморізи під кутом до скату, так як закріпленні лист металочерепиці деформуються в Z lock зоні (рис. 7). Це у свою чергу не дає щільному приляганню наступного листа черепиці, в результаті чого відбувається утворення щілини, і зміщення листів по осі XY (рис. 2), що в цілому робить монтаж всієї покрівлі неправильним і неможливим (рис. 3).

Рис. 7

 

Рекомендуєтся:

3.15 При монтажі пунктів 3.7-3.8, для щільної посадки листів в місцях з'єднання (нахлестів) постукувати гумовим молотком (рис.6).

3.16 Закручування саморізів починають з середини листа черепиці, далі відступають до краю (рис.6).

3.17 Під час монтажу потрібно контролювати вертикальну і горизонтальну укладку черепиці.

3.18 Щоб уникнути зриву листів під час сильних вітрів рекомендується перший ряд кріпити до карнизу само різами, відступаючи від основи на 50 мм по одному саморізу на кожну хвилю (рис.6).